Hakkımızda

30 yıllık bir geçmişe sahip olan Esim Yazılım, gelecek nesil teknolojilerle geliştirdiği, OTOMATIP Web Tabanlı Hastane Yönetim Bilgi Sistemi(HYBS) Yazılımı ile özellikle sağlık sektöründe uzmanlaşmış ve bu alanda Türkiye'nin en önde gelen yazılım firmalarından biri olmuştur. 

 

Türkiye'de ilk TSE Yazılımevi Standardı Belgesini alan ve Türkiye'de pek çok ilke imza atan Esim Yazılım'ın bu performansını, Microsoft da takdir etmiş; sağlık sektöründe ilk defa SQL 2005 Mirroring teknolojisinin hayata geçirildiği İstanbul Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ndeki SQL 2005 veri tabanı uygulamasını bir başarı öyküsü olarak takdim etmiştir. Yine bir ilk olan, Microsoft Sharepoint Server 2007 uygulamamız da 26 Ocak tarihinde Microsoft 2007 Zirvesinde başarı öyküsü olarak sunulmuş ve büyük ilgi görmüştür. Aynı zirvede Esim Yazılım 2007 yılı en iyi gelişen yazılım evi ve iş ortağı olarak ödüllendirilmiştir. Microsoft Visual Studio 2008 kullanılarak dünya standardlarında yazılım geliştirme ortamı kullanılması yine Microsoft tarafından bir başarı Öyküsü olarak yayınlanmıştır.

 

2004 yılında Türkiye’de bir ilk olarak geliştirip piyasaya sunduğumuz web tabanlı teknolojiye sahip Hastane Bilgi Sistemi Yazılımımızın güncel versiyonu Bulut Platformunda açık kaynak kodlu mimariye dayanan , üstün performansa sahip olarak yine ihracat amaçlı olarak en son teknolojileri kullanarak geliştirilmiştir.

 

Esim Yazılım, 2007 yılında Microsoft'tan En Hızlı Gelişen İş Ortağı ödülünü ve Microsoft Gold Certified Partner ünvanını aldı.


 

 

2008 yılından itibaren Türk yazılımının ihracatını kendisine hedef alan ve uluslararası alanda büyük projelere davet edilen , uluslararası birçok projede Global Markalarla stratejik İş Ortaklığı yapan Esim Yazılım   yurtdışına başarılı bir şekilde yazılım ihracatı yapmaya devam etmektedir.

 

2012 yılından itibaren özellikle PPP Projeleri için geliştirmiş olduğumuz Bulut mimarisi üzerinde çalışan yazılımımız geleceğe yönelik çözümler sunmakta olup yine bir ilki başarmış olmanın kıvancını yaşamaktayız.

 

2016 yılında Microsoft tarafından Brüksel'de düzenlenen Empower Health konferansında tek Türk şirketi olarak Azerbaycan Projemiz için ödül almamız ise gurur vericidir.

 

Esim Yazılım'ın bu başarısının arkasında, etik değerlere sahip olmak, kaliteli ürünler ortaya koymak, gelecek nesil teknolojileri bugünden uygulama yeteneği ve yenilikçi fikirlere verdiği değer yatmaktadır. Dolayısıyla Esim'in Türkiye'de Web Tabanlı HBYS ve Bulut üzerinden çalışan HBYS teknolojisini sağlık sektöründe ilk defa uygulayan firma olması bir tesadüf değil, bu anlayışın bir sonucudur.